Written by

Vertikální úrovně při skákání gumy

Skákání gumy| Views: 182

Skákat můžete tisíci způsoby, třeba s naší Pruženkou s českým podrobným návodem. Ostatně v různých zemích se skákalo vždy trochu jinak, pravidla i sestavy se lišily i v každé zemi, městě nebo ulici. Tak třeba obtížnost se zvyšovala buď horizontálně (vodorovně) nebo vertikálně (svisle). Vertikální levely začínaly u kotníků „jedničkami“ a končily v rukách nad hlavou „desítkami“. Ne všichni to ale skákali podobně, někdo končil u „trojek“ nebo „čtyřek“. Nás ale hodně baví právě ty nejvyšší úrovně na krku a nad hlavou.

Levely skákání gumy jsou:

  1. kotníky (skáče se snožmo)
  2. půlka lýtek (snožmo)
  3. kolena (snožmo)
  4. půlka stehen (tady končí skákání snožmo)
  5. pod zadek (skáče se nůžkami)
  6. boky (nůžkami)
  7. pas (to už se jen překračuje)
  8. podpaží (opět se jen překračuje)
  9. krk (tady se přebírá guma prsty, asi 10krát, pak se do toho strčí hlava, následně se chytnete za nos  jako při potápění a vyklouznete dolů)
  10. ruce nad hlavou (skokan vyskočí tak, aby zachytil obě gumy do podpaží, levou část gumy doleva, pravou část pod pravou ruku, pak se skokan začne otáčet, co skok, to 180 stupňů, při každém skoku se přitom řekne jeden den v týdnu: „pondělí“, „úterý“ atd., dohromady tedy 7 skoků), jak se skáčou devítky a desítky, najdete v dalším našem článku (odkaz zde)

Videonávod s vertikálními levely obtížnosti:

Videonávod skákání gumy: pro život i na skákání je potřeba zvolit si vhodného partnera:

Když to budete učit děti, vysvětlete jim, že každý je jinak velký a že tedy gumu musí zvedat podle něj, nikoli podle své výšky. My říkáme skokanům, aby si vždy při změně výšky podrželi gumu tam, kde by ji u dalšího levelu měli mít, aby držáci věděli, kam si ji mají dát oni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *