Written by

Skákání gumy: jak a z čeho si vyrobit držáky na skákání gumy

Skákání gumy| Views: 695

Na trzích jsme používali leccos. Místo velkých židlí třeba malé ikea židličky se zátěží, pak mi táta smontoval tyhle speciální kovové držáky, ale děti je zničily…

Na tvrdý podklad používáme židličky z Ikea, na trávu zapichovátka z Obi. Jsou to ohrádky, které se dávají jako plůtek kolem záhonků. Stojí pár korun, dají se pořídit v různých výškách. Měli jsme i na míru dělané držáky, ale moc nevydržely.  Kdysi byla klasika dát si gumu kolem popelnice nebo kolem lampy. Doma stejně dobře posloužily dvě židle.

Když máte dva kámoše na držení gumy i spoluskákání, je to značka ideál. Ale když ne, musíte si vypomoct jinak. Stačí dvě obyč židle, které postavíte proti sobě, gumu zaháknete za přední nohy a je to. Když by při skákání jezdily k sobě, což se třeba u kouzla stává běžně, stačí je zatížit. My nejdřív používali encyklopedie. Pak jsme upgradeovali a v Obi pořídili za pár korun betonové zátěže. Dají se sehnat i jinde (odkaz zde).

Když už máte držáky a chcete si pořádně zaskákat, inspirujte se tady v našem online magazínu nebo si kupte Pruženku, naši skákací gumu s návodem na skákání od jedniček u kotníků až k desítkám nad hlavou s šesti rozšířeními jako jsou jahody, pekařky, coca-coly, přeskok, žabka nebo roční období.

Používáme je i jako zátěže na párty stan, aby nám ho neodvál vítr.

Aby gumy nesjížděly dolů po držácích, přilepujeme je tejpem.

Naše kamarádka Lucik měla v Japonsku stylové držáky.

Držáky z velkých židlí nevypadají moc hezky a navíc je guma moc doširoka, malé dřevěné Kritter dětské židle z ikea zas dělají moc úzkou stopu, nejlepší jsou ty duhové židličky, co tu máme i na fotkách.

Ikea židličky duhové sou best, i mimozemská civilizace si je oblíbila

Když nejsou židle, stačí i 4 klacíky

Když se skáče na trávě, je to nejjednodušší, máme zapichovátka v různých výškách, jsou lehoučká, levná, přiděláváme gumy nahoru i dolů, takže děti můžou skákat jedničky, vedle na držácích dvojky nebo třeba i čtyřky.

Na vyšších zapichovátkách jde udělat i čtyřky nebo pětky

Zapichovátka z Obi za pár korun coby držáky na skákání gumy, super věc i na cesty, na chalupu, dítě nepotřebuje kámoše a může trénovat samo.

 

Dobře přenosné, lehké a je s nima velká sranda

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *