Written by

Pruženka: jak to všechno začalo

Naše hry, Skákání gumy| Views: 792

Na začátku byla Pruženka. Právě díky ní vzniklo rodinné hračkářství 4 Kavky, ve kterém kromě skákací gumy seženete třeba kuličky, kostky nebo karty, se kterými jde hrát několik klasických her jako černý Petr, vole padni, švindl nebo třeba kvarteta.

Výrobu našich retroher ale odšpuntovala Pruženka. Dnes na trhu seženete hromadu gum, ale Pruženka byla první. První dostatečně dlouhá guma na skákání s opravdu propracovaným návodem. A jak to celé začalo? V podstatě náhodou.

V dubnu roku 2016 jsme s dcerou Bertou vyrazili ven skákat přes gumu. Hodně jsme jí o téhle zábavě Husákových dětí vyprávěli. K Vánocům dostala od své tety skákací gumu s návodem staženým z internetu. Ale nějak nám podle něj nešlo skákat. Tak jsme začali vzpomínat, jakže se to kdysi skákalo. Hodně pomohly učitelky ve školce, kam chodí naše děti, něco málo jsme objevili ve starších knížkách o dětských sportech a aktivitách. Na internetu kupodivu nebylo skoro nic. Jen odevšad vyskakoval pořád stejný polský návod, který ke gumě dostala i Berta. Pořádná skákací guma s návodem ale nebyla nikde.

Byli jsme překvapení, že tuto super zábavičku ještě nikdo poctivě a hezky nezpracoval. Lili proto nakoupila všechny skákací gumy na trhu, ale byla to bída. Gumy byly krátké, návody žádné nebo v cizím jazyce, balení mizerné. V té době skákala furt a všude. V jedné zahradní restauraci strčila kamarádce do ruky tablet, aby ji natočila. Gumu držely děti a Lili se prostě jen bavila. Video pak hodila k sobě na facebookovou stránku Maminator.

Mělo pouhých 50 vteřin a změnilo život celé rodině. Právě toto kraťounké video nastartovalo cestu, která vedla k rodinnému hračkářství 4 Kavky. Za 2 týdny ho vidělo 1,6 miliónu lidí, na Facebooku naskákaly tisíce lajků a nám docvaklo, že ostatní jsou na tom stejně jako my. Všichni gumu milovali, chtěli by skákat, ale neví jak. Tehdy se zrodil nápad poradit jim, jak na to. Nejdřív vznikl velký skákací seriál, a pak celá herní sad – Pruženka. Skákací guma s vychytaným českým návodem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *