Jak skákat přes gumu: zábava Husákových dětí

Skákání gumy| Views: 861

Patříte mezi Husákovy děti jako my? Taky jste v osmdesátkách točili kolenotoče na klepáčích koberců, skákali panáka a gumu před domem? V roce 2016 jsme se snažili oživit vzpomínky na skákání gumy, když naše dcera Berta dostala pod vánoční stromek teplákovku. Jenže návod nestál za nic. A tak jsme se pustili do vlastního.  

Na Youtube jsme tehdy česky nic pořádného nenašli, jen nějaké super složité sestavy ze světa. Nezbylo než vytvořit svůj návod s celou školkou a vybranými rozšířeními, jako jsou jahody, coca-coly nebo pekařky. A díky tomu vznikla Pruženka.

Videonávod s úrovněmi obtížnosti od „jedniček“ po „čtyřky“:

Videonávod na skákání gumy od „čtyřek“ po „desítky“:

Základní pravidla skákání gumy:
Potřebujete tři lidi, 5metrovou gumu (stačí i 4metrová, ale třeba s 3metrovou nebo kratší už si nezaskáčete) a plac na skákání. I když každý zná trochu jiné základní sestavy, nevadí. Stačí se domluvit, co budete skákat právě ve vaší trojici, a pak jít do toho. Někdo skáče jen úrovně obtížnosti 1-4, někdo i 5-10. Když někdo odskáče bez chyby jedničky, zvedá se výška. Když udělá chybu, končí, v dalším kole pak začíná tam, kde to pokazil. Tedy už ne od začátku.

Chyby při skákání gumy:

  • popletení sledu skoků
  • přišlápnutí gumy
  • zachycení gumy oděvem (aby se guma nechytala do bot, nosívaly se baletní piškoty nebo jarmilky)

Můžete skákat gumu i doma se židlemi
Kdo nemá parťáky na skákání, může si dát doma gumu na židle, stačí dvě s dost širokýma nohama. Když jsme kdysi skákávali venku a chyběl nám třetí, posloužila i popelnice nebo lampa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *