Written by

Jak se hraje Přijela babička z Číny

Ostatní retrohraní| Views: 832

Zábavná hra pro alespoň 3 děti, rozvíjí postřeh a pohotovost. Jde vlastně o klasickou honěnou, kde se ale jen nedává baba a neběhá, musí se i přemýšlet. Při říkance o babičce z Číny se určí, co vás od baby může zachránit, to musíte chytit, abyste byl v bezpečí.

Jedno dítě je chytač, stoupne si naproti hráčům a říká:
Přijela babička z Číny, dovezla škopíček špíny. A v něm plavalo písmenko… S!

Hráči se rozprchnou a snaží se dotknout něčeho, co začíná na S (strom, sáček, …). Ten, koho chytač chytí, než se stihne dotknout něčeho od daného písmenka, se stává chytačem. Písmenko se v každém kole obměňuje.

Druhá verze hry Přijela babička z Číny
Narazila jsem i na zajímavou slovní hru stejného jména, kdy babička z Číny neveze písmenka, ale potraviny. Tato verze je na procvičování krátkodobé paměti. Děti sedí v kruhu a postupně každý přidává jednu potravinu, ale musí nejdřív zopakovat to, co řeklo dítě před ním. Nesmí se na nic zapomenout nebo poplést pořadí.

Příklad:

  1. Dítě: „Přijela babička z Číny a přivezla banány.“
  2. Dítě: „Přijela babička z Číny a přivezla banány a mrkev.“
  3. Dítě: „Přijela babička z Číny a přivezla banány, mrkev a jahody.“

Můžete přidávat i předměty, vždyť všichni víme, že z Číny už se dneska vozí všechno. Tuhle jednoduchou slovní hru můžete hrát třeba v autě na cestách nebo při odpolední procházce. Pokud jste v pexesu stejně „dobří“ jako já, budete mít problémy i s touhle hrou. Děti často vůbec ne. Jejich paměť ještě skleróza neprožrala.

Vyšší obtížnost pro starší děti
Se staršími dětmi můžete hru ztížit tak, že babička může přijet z jakékoli země a první písmenko země původu určí, na co musí začít vše, co ta stařenka dovezla. Pokud dorazila třeba z Kanady, přivezla koně, kolt, koupelnu, kotě, krkavce nebo kudlu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *