Written by

Žralovci: pár nápadů na oživení

Naše hry| Views: 247

Připravili jsme pro vás pár drobných vychytávek, kterými oživíte naše Žralovce. Podle návodu s nimi můžete hrát větší bere, černého Petra, vole padni, švindl nebo kvarteta (tedy spíš sexteta), teď můžete některé z her vyzkoušet trochu jinak.  

Žraločí bitva:

Dá se hrát pomalu nebo rychle. V návodu je pomalá verze, tedy že karty, které vyhrajete, si dáváte dospodu svého balíčku. Hra tak může trvat hooooodně dlouho. Rychlejší verze se hraje tak, že vyhrané karty dáváte stranou svého hracího balíčku a už s nimi pak dál nehrajete. Pokud všichni souhlasí, můžete takto měnit tempo i během hraní.

Blázinec:

V návodu je to hra pro dva a návrhy přezdívek jsou Frikulín nebo Krindypindy. Když hru hrály dámy na dospěláckém večírku, ujaly se spíš ostřejší přezdívky „prdlajsemsi“, „smrdím“ nebo „chciblinkat“. Když sedí dospělí lidi u stolu a tohle jeden přes druhého křičí, je to echtovní blázinec…

Švindl:

S malými dětmi můžete hrát na barvy nebo na tvary, s těmi většími na čísla.

Sexteta: 

Hráli jsme je tolikrát, že bychom v návodu lehce upravili přípravu na hru. Píšeme třeba, že pro 3 hráče se dají rozdat všechny karty a každý pak sbírá dvě sexteta. Nejlepší ale je, když se rozdá mezi lidi tolik sextet, kolik je hráčů. Před tím se samozřejmě karty pořádně zamíchají a každému se rozdá 6.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *